in , , ,

Marek Kaliszuk Żona

Marek Kaliszuk urodził się 15 stycznia 1980 roku w Olsztynie. Jest polskim aktorem teatralnym, muzycznym i filmowym oraz piosenkarzem.Jest synem Romualda i Moniki Kaliszuk. W dzieciństwie nauczył się grać na pianinie. Przez sześć lat występował w Reprezentacyjnym Zespole Pieśni i Tańca „Warmia” z Olsztyna.Jest absolwentem Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Marek Kaliszuk Żona
W 2000 roku został aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni, w następnych latach współpracował także z Gliwickim Teatrem Muzycznym i Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Również w 2000 roku zadebiutował na szklanym ekranie rolą epizodyczną w serialu Najemcy. Telewizyjne uznanie zdobył dzięki roli Bogdana, przyjaciela Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek) w serialu TVP2 M jak miłość (2005, 2007-2008). W 2008 roku brał udział w siódmej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z Gwiazdami. W 2012 roku został ambasadorem marki odzieżowej Pako Lorente. W 2013 roku wystąpił w teledysku do piosenki Libera i Natalii Szroeder „Wszystko na raz”.
Marek Kaliszuk Żona
W 2014 roku wygrał finał drugiej edycji programu Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo. W 2015 roku, po 15 latach zakończył współpracę z Teatrem Muzycznym w Gdyni, wydał swój debiutancki singiel „I Won't Stop”, pojawił się w reklamach banku BGŻ BNP Paribas i został jednym z wokalistów teleturnieju TVP1 Jaka to melodię?
Marek Kaliszuk Żona
W 2018 roku wystąpił na 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a rok później zaśpiewał na Koncercie Piosenki Literackiej i Kabaretowej w ramach 56. KFPP w Opolu. W 2019 roku był jednym z jurorów drugiej edycji Polsatu Śpiewajmy Razem. Teraz wszyscy razem  . W 2019 roku dołączył do kampanii społecznej Fundacji Fakt oraz serwisu Plejada.pl „Zdrowie jest mężczyzna”, biorąc udział w sesji zdjęciowej do kalendarza 2020. W styczniu 2020 brał udział w programie Szansa na Sukces. Eurowizja 2020, wyłonienie 65. reprezentanta Polski Konkursu Piosenki Eurowizji w . W tym samym roku wystąpił w bożonarodzeniowym odcinku programu Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo.
Marek Kaliszuk Żona
W jego dorobku artystycznym znajdują się role: Demetriusza w „Śnie nocy letniej” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, Edgara w „Wichrowym Wzgórzu”, Freda Casely'ego w „Chicago”, Chantal w „Klatce szaleńców”, Stevena w „Drakuli”, Zelotów w „Jezusie”. Chrystus Superstar”. Zagrał także tytułowego Pinokia w inscenizacji Bernarda Szyca, Zbójnika Przemyślnego w spektaklu muzycznym „Malowane na szkle” Krystyny ​​Jandy. Zagrał także w tak znanych musicalach jak „Hair” i „Evita”.
Marek Kaliszuk Żona
Występuje gościnnie w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu, gdzie wystąpił w spektaklu „Gorączka” (również emitowanym przez TVP) oraz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, gdzie zagrał Bernarda w spektaklu „Koleżanki”.Jedną z najważniejszych ról była główna rola w europejskiej premierze musicalu "Footloose - take it easy" (2002).
Marek Kaliszuk Żona
Okazuje się, że aktor Marek Kaliszuk bardzo dba o prywatność swoją i najbliższych. Tak też jest ze sferą emocjonalną w jego życiu. W sieci nie znajdziemy żadnych informacji o jego związku.
Marek Kaliszuk Żona

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Written by admin

Marcin Tyszka Żona

Mohammed Bin Salman Majątek