in ,

Marcin Tyszka Żona

Marcin Tyszka urodził się 13 kwietnia 1976 roku w Warszawie. Jest polskim fotografem specjalizującym się w fotografii mody. Jego zdjęcia były publikowane w międzynarodowych magazynach takich jak: „Vogue”, „Harper's Bazaar”, „Elle”, „L'Officiel” i „Vanity Fair”. Jego uznanie w Polsce wynikało z udziału w programach TVN związanych z modą: Top Model i Project Runway, gdzie jako juror tworzył sesje zdjęciowe do programu
Marcin Tyszka Żona
W wieku czternastu lat natknął się na szklany ekran. Wysłał list do programu TVP1 dla dzieci i młodzieży 5-10-15 i został zaangażowany w rolę gospodarza. Później brał udział w reklamach Sony Walkmans, pizzy Bambola i chipsów.W wieku 16 lat zajął się fotografią. W swojej domowej piwnicy tworzył pierwsze sesje zdjęciowe starym aparatem ojca, a matkę w różnych stylach, a potem pozowali do zdjęć koledzy z telewizji.
Marcin Tyszka Żona
W latach dziewięćdziesiątych dom Marcina Tyszki na wsi odwiedziły m.in. Renata Gabryjelska, Edyta Górniak i Justyna Steczkowska. W 1994 roku jako 18-latek opublikował swoją pierwszą profesjonalną sesję modową w czasopiśmie „Piękna”, gdzie na okładce jego autorstwa pojawił się Waldemar Goszcz. Następnie wykonał okładkę do „Beauty” z Magdaleną Mielcarz w zielonych włosach. Tyszka stała się jednym z najmłodszych fotografów cieszących się dużym zainteresowaniem. Pracował m.in. dla magazynu „Viva! ” . Występował także w rolach epizodycznych, m.in. w cyklu Jest jaka jest (1994), dokument Zdrada (1995) poświęcony Ronowi Jeffery'emu wraz z Agnieszką Różańską, Andrzejem Precigs, Mirosławą Niemczyk i Piotrem Grabowskim oraz dramat Leszka Wosiewicza Kroniki domowe (1997) z udziałem Grażyny Szapołowskiej, Stanisławy Celińskiej i Krzysztofa Kolbergera.
Marcin Tyszka Żona
W 1999 Tyszka wyjechała do Madrytu. Początkowo traktowany był z rezerwą ze względu na swoje polskie pochodzenie. Wkrótce w restauracji spotkał kilku influencerów, którzy zaprosili go na kolację z szefami niemieckiego „Vogue” i „Elle” oraz z Cindy Crawford. Spotkanie zaowocowało sesją dla „Cosmopolitan”. Pół roku później, na ślubie hiszpańskiego projektanta mody, przyjaciela Dawida Wolińskiego, zaprzyjaźnionego z Tyszką projektanta mody, poznał osoby związane z ważnym hiszpańskim magazynem modowym „Telva” i zaproponowano mu sesję.
Marcin Tyszka Żona
W 2010 roku Tyszka zaczęła fotografować dla najbardziej prestiżowych magazynów na świecie. Bardzo ważna była sesja do specjalnego numeru francuskiego „Elle”, który zawierał 30 stron z Karoliną Kurkovą. Niedługo potem Tyszka zaczęła zabiegać o paryski rynek. Sesja z Karoliną Malinowską dla portugalskiego "Elle" otworzyła mu drogę do "Vogue'a". W tym samym roku sfotografował Laetitia Casa dla rosyjskiego wydania Harper's Bazaar.Fotografował również takie modele jak Eva Herzigova, Milla Jovovich, Naomi Campbell, Elizabeth Hurley, Karen Elson, Jerry Hall, Rosie Huntington Whiteley, Dita von Teese i Anja Rubik.
Marcin Tyszka Żona
W 2011 roku sfotografował nagą Anję Rubik i Sashę Knezevic na okładkę „Viva” z okazji ich ślubu. Zdjęcie było szeroko komentowane na całym świecie. W jego portfolio znajdują się liczne sesje okładkowe dla takich magazynów jak portugalski, ukraiński, tajski i australijski „Vogue”, brytyjski „Elle”, „Allure Russia” i „Vanity Fair”.W 2012 roku Marcin Tyszka wystąpił w rozrywkowym reality show TVN – Woli & Tysio na pokładzie razem z Dawidem Wolińskim. W 2013 roku dla tej samej stacji prowadził autorski program Projekt Tyszka, który opierał się na lekcjach fotografii dla bohaterów, którzy zgłosili się do programu. W tym programie przeprowadził również wywiady z innymi celebrytami, takimi jak Anja Rubik i Małgorzata Kożuchowska. W 2019 roku Jon Kortajarena, jeden z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie, wziął udział w jego sesji zdjęciowej dla „Vogue Polska Man.
Marcin Tyszka Żona
Fotograf Marcin Tyszka, który od 2010 roku jest jurorem programu Top Model, bardzo dba o swoją prywatność. Nie ma więc żadnych informacji dotyczących jego żony i dzieci.
Marcin Tyszka Żona

What do you think?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Written by admin

Marek Magierowski Rodzice

Marek Kaliszuk Żona